Apiterapia & Aromaterapia


 

Pozývame Vás do nádherného prostredia kaštieľa v Bohuniciach a jeho parku, aby sme sa mohli  spoločne pootvoriť dvere s nápisom APITERAPIA a spoznať jej spojenie s fytoterapiou a aromaterapiou.

Celodenným programom Apiterapia & Aromaterapie Vás bude sprevádzať Ing. Jiři Zigal – certifikovaný apiterapeut a aromaterapeut.

A o čom to bude ? O liečivej sile medu a včelých produkov, o tom,  že včely sa vyskytovali na našej planéte už pred viac ako 80 miliómni rokov a tom že na  Slovensku má ľudové liečiteľstvo a  liečba liečivými rastlinami dlhú tradíciu. Z historických dokladov vieme, že už v 16. storočí pôsobili v hornatom Slovensku olejkári a prvé práce o liečivých rastlinách a ich účinkoch písané  po slovensky sa objavili v 18. storočí. Prvá tlačená slovenská kniha vyšla v roku 1771 pod názvom „Sana Consilia Medica aneb zdrawa radda lékařska“. V týchto knihách sú bohato popísané liečivé rastliny a ich uplatnenie v ľudovom liečiteľstve. Súčasne sú v nich zmienky o využití medu a včelých produktoch v kombinácií s účinkami liečivých rastlín.

Program:
Hlavným programom dňa je Apiterapia – umenie využívať produkty včiel, všetko od peľu po materskú kašičku, na zvýšenie energie tela a zlepšenie zdravotného stavu. Spojenia Apiterapie – Fytoterapie – Aromaterapie  v prírode a v našom živote. Apiterapie a aromaterapie v našich kuchyniach a výroba vlastných produktov (každý účastník si odnesie domov)

Termín: 26. október 2019 , 9:30 – 17:00
prezentácia od 9:00 – 9:30
Miesto: Kaštieľ Bohunice & Múzeum regiónu Bielych Karpát
Prihláška: https://forms.gle/wyAZCe9QEsgVBYZ9A
Facebook https://www.facebook.com/Asociácia-slovenskej-aromaterapeutickej-spoločnosti

Cena: 60,00 €
Pri prihlásení a zaplatení účastníckeho poplatku do 30. 09. 2019 bude poskytnutá zľava 10%.
Členovia ASAS majú zľavu 20% z účastníckeho poplatku.

Prihláška je platná až po obdržaní platby na nižšie uvedený účet.

Bankové spojenie: Tatra Banka, a.s.
IBAN: SK54 1100 0000 0029 4201 9329
potrebné uviesť meno a priezvisko